Ortadoğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Kürşat ÇAĞILTAY tarafından Kodlama Konferansı verildi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkilikte ODTÜ öğretim üyesi Prof.Dr. Kürşat Çağıltay tarafınfan kodlama, robotik ve teknoloji ile öğrenme konulu bir konferans verilmişit.rKonferansa ilimizde görev yapan tüm bilişim teknolojileri öğretmenleri,rehber öğretmenleri ve matematik ve birçok branştan öğretmenimiz katılmıştır.

Konferansta kodlama eğitimin önemi ve bu eğitimin daha nitelikli olarak nasıl verilebileceği gibi konular üzerinde durulmuştur.Ayrıca hocamız ve ekibi tarafından yürütülen projeler hakkında genel bilgilendirmeler yapılmıştır.Özeillikle giyilebilir teknolojiler ve bunun eğitim ortamlarındaki etkileri ve artıları konularında önemli sunumlar yapılmıştır.

Kürşat Çağıltay-Giyilebilir Teknolojiler

Atölyemizin ilimiz öğrencileri için hayırlı olmasını dileyerek açlışı yapılmıştır.Ayrıca Sayın Valimiz İl Genelinde ve ilçelerde robotik ve kodlama sınıflarının açılmaya devam edeceği müjdesini vererek Bilsem bünyesinde bulunan diğer laboratuvar ve atölyeleri gezmişlerdir.

Kürşat Çağıltay-Teknoloji ile Zenginleştirilmiş Öğrenme

Prof.Dr.Kürşat Çağıltay ve Ekibi Ağrı'daki Okulları Gezdiler

Prof.Dr. Kürşat ÇAĞILTAY ve ekibi tarafından Kodlağrı Projesi kapsamında kodlama,programlama ve robotik eğitimlerinin verildiği okullar gezilerek öğrenme ortamları hakkında genel bilgiler verilmiştir.